RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prezydent podpisał nowelizację ustawy budżetowej

Publikacja: Środa, 12 sierpnia (21:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy budżetowej na 2009 rok - poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej. Uchwalona w lipcu nowelizacja przewiduje m.in. wzrost deficytu budżetowego z 18,18 mld zł do 27,18 mld zł.

Tegoroczne wpływy do budżetu mają być niższe o 30,1 mld zł od planowanych i mają wynieść 272,9 mld zł. Nowelizacja uwzględnia także zaplanowane przez resort finansów cięcia w wydatkach budżetowych na łączną kwotę ponad 21,13 mld zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: