RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pomnik Stalina wróci do moskiewskiego metra?

Autor: Publikacja: Środa, 28 października (20:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W moskiewskim metrze może ponownie stanąć pomnik Stalina, mimo że ponad 50 lat temu - jeszcze w czasach ZSRR - potępiono kult jednostki i usunięto wizerunki <I>wodza narodów</i>. Za powrotem pomnika na stację metra Kurskaja opowiada się główny architekt Moskwy.

Wcześniej w westybulu stacji odrestaurowano strofy stalinowskiego hymnu.

Co o pomyśle powrotu pomnika Stalina sądzą mieszkańcy rosyjskiej stolicy? Myślę, że może wrócić. Jest wiele rzeczy, za które nam wstyd, ale Stalin zrobił wiele dobrego, można być z niego dumnym. Co z tego, że cały świat uważa inaczej. Oni nie wiedzą, czym był Związek Sowiecki - mówią moskwianie korespondentowi RMF FM Przemysławowi Marcowi:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: