Biegać każdy może – z „Gazetą Wyborczą” przekonujemy Was o tym już od dwóch lat. Jak się okazuje, przekonujemy skutecznie. Biegamy coraz częściej i coraz chętniej. W ten weekend trwa finał naszej wspólnej akcji, którą propagujemy także razem z TVP Sport.

Po co biegamy? Wyjdźcie z domów, ruszcie się sprzed telewizorów i znajdźcie radość w tej najprostszej formie ruchu. . Wystarczy niewiele - wygodne buty, niekrępująca odzież i trochę chęci. Wprawdzie dla wielu początki są trudne, ale pomyślcie, ile korzyści płynie z biegania; szybko tracisz kilogramy, wzmacniasz serce, wraca energia. Biegnij więc po zdrowie i formę. A przy okazji poznaj nowych ludzi.

Co roku biega nas więcej W ubiegłym roku w ponad 400 miejscowościach na trasy ruszyło 60 tys. osób. Wierzymy, że w tym roku będzie więcej chętnych. Chciałbyś wziąć udział w naszej imprezie, ale nie wiesz, czy w twojej miejscowości odbędą się biegi? Sprawdź na . Tam też znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o akcji. W RMF FM sprawdzimy, jak idą przygotowania do wielkiego biegania.

Sztafeta, czyli wielkie święto sportu 14 maja, czyli na kilka dni przed głównym biegiem, z Warszawy wyruszyła . Znane osoby ze świata sportu, kultury i mediów pobiegły w cztery strony świata, do czterech miast: Poznania, Gdyni, Krakowa, Białegostoku. Do gwiazd na trasie dołączyło wielu amatorów biegania.
Jak biec do końca, potem odpoczniesz Finał akcji Polska Biega odbył się 17-18 maja. Z pewnością wszyscy, którzy wzięli udział w tym wielkim pospolitym ruszeniu, „pokochali” bieganie i teraz częściej będą wychodzić z domu, aby trochę potruchtać. Dla tych, którzy wciąż się wahają, mamy kilka rad - zacznij treningi od marszobiegów. Nie zaniedbuj rozgrzewki ani rozciągania. Biegnij powoli. Ruszaj na trasę trzy razy w tygodniu, a najlepiej pięć.
ABC biegania Zanim ruszycie na trasy, przygotujcie się do biegania. Zadbajcie o odpowiednie buty, zaplanujcie treningi, sprawdźcie co daje wam szybkie, a co wolne truchtanie. Dla wszystkich amatorów biegania przygotowaliśmy mały poradnik: