RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pierwszy przypadek koronawirusa w klubie Serie A od powrotu rozgrywek

Opracowanie: Publikacja: Sobota, 11 lipca (16:20) Aktualizacja: Sobota, 11 lipca (16:00)

Włoski klub piłkarski Parma Calcio poinformował, że jeden z jego członków miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jak dodano, nie chodzi o zawodnika drużyny ekstraklasy.

Zainfekowana osoba, przechodząca chorobę bezobjawowo, natychmiast została odizolowana zgodnie z dyrektywami rządowymi.

Wszyscy inni członkowie drużyny zostali przetestowani negatywnie na Covid-19 - zaznaczono w komunikacie.

To pierwszy przypadek koronawirusa w klubie Serie A od miesiąca, tj. od momentu wznowienia rywalizacji we włoskim futbolu.

W niedzielę zajmująca 12. miejsce w tabeli Parma zagra mecz ligowy z Bologną, plasującą się na 10. pozycji. Liderem jest Juventus Turyn, klub Wojciecha Szczęsnego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Peszko bryluje w nowym klubie

Źródło: PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: