Mosty zostaną wybudowane w ciągu kilku najbliższych lat. Jak zapowiedział brandenburski minister komunikacji do chwili przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej Brandenburgia zamierza oddać do użytku trzy nowe mosty na Odrze.

Nowe przejścia graniczne będą niezbędne, gdyż w momencie rozszerzenia Unii Europejskiej obecne punkty odpraw zostaną po prostu zakorkowane. Już teraz przewiduje się, że ruch pomiędzy Polską a Niemcami wzrośnie ponad dwukrotnie. Osoby, które jeżdżą do naszych zachodnich sąsiadów wiedzą co to oznacza. Brandenburski minister komunikacji miał już nawet w rękach mapę, na której zakreślił nowe mosty. Powstaną one na północ od Krajnika Dolnego w okolicach Osinowa a także pomiędzy Świeckiem a Gubinem. Posłuchaj relacji korespondenta radia RMF FM Tomasza Lejmana:

Budowie nowych mostów na Odrze przeciwni są ekolodzy - zarówno niemieccy, jak i polscy. Twierdzą oni, że nowe przeprawy spowodują degradację środowiska naturalnego w Dolinie Odry. Wśród dzikiej roślinności żyje tam bowiem wiele gatunków zwierząt.

23:15