RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemieccy przesiedleńcy odzyskali dom

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Spadkobierca dawnego właściciela, który 26 lat temu wyjechał do Niemiec, odzyskał dom w Olsztynie. Lokatorzy, którzy tam mieszkali, mają trzy lata na jego opuszczenie.

Właściciel domu wyjechał w 1981 roku do Niemiec, pozostawiając nieruchomość. Domem zaczęła administrować zastępczo gmina i wprowadziła tam małżeństwo Andrzejczyków, którzy przenieśli się z innego mieszkania komunalnego w centrum Olsztyna. Z małżeństwem rozmawiał reporter RMF FM Daniel Wołodźko:

Dodajmy, że problem leży w nieuregulowanych prawach własności na poniemieckich terenach i może dotyczyć kilkudziesięciu tysięcy domów i gospodarstw.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: