RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Młodzi lekarze nic nie wiedzą o AIDS

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Studenci ostatniego roku medycyny mają katastrofalnie niską wiedzę o wirusie HIV i AIDS, alarmuje "Dziennik". Przyszli lekarze nie tylko nie mają pojęcia, jak leczyć tę zakaźną chorobę, ale nawet nie potrafią rozpoznać jej objawów – wynika z najnowszego badania.

To wynik ankiety przeprowadzonej wśród studentów szóstego roku, którzy niedługo dostaną dyplom, a po kilkumiesięcznym stażu będą mogli zdać egzamin lekarski i przyjmować pacjentów.

Wyniki badania są zaskakujące: co trzeci młody lekarz nie potrafił rozpoznać objawów klinicznych AIDS, a co szósty boi się tej choroby. 40 proc. nie wie także, że kobieta z HIV może urodzić zdrowie dziecko.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: