Krakowska prokuratura wysłała listy gończe za Małgorzatą Piotrowską i Zbigniewem Gradzią, osobami które kierowały krakowskim biurem turystycznym „Akropol”. W zeszłym miesiącu kilkaset osób, które wybrały się z „Akropolem” na urlop, nie zakwaterowano w hotelach Hiszpanii, Grecji i Chorwacji, gdyż biuro nie zapłaciło za ich pobyt.

Poszukiwanych - Małgorzatę Piotrowskę i Zbigniewa Gradzię - podejrzewa się o dokonanie oszustwa na wielką skalę. Na razie zawiadomienie o przestępstwie złożyło 400 klientów „Akropolu”. Ich straty sięgają kilkuset tysięcy złotych. Ale do prokuratur oraz policji w dalszym ciągu napływają zawiadomienia o oszustwach.

Według informacji zdobytych przez reportera RMF, to właśnie Zbigniew Gradzia, choć nie figurował w żadnych dokumentach, nieformalnie kierował Akropolem. Kilka lat wcześniej był on szefem innego biura turystycznego – „Atlas”, które również zbankrutowało.

Małgorzata Piotrowska i Zbigniew Gradzia ukrywają się od lipca. W areszcie cały czas przebywa druga właścicielka firmy Lidia G.

Foto: Archiwum RMF

12:10