Brutalna napaść i morderstwo w Lesznie. Tamtejsza policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie i zamordowanie 14-latki oraz ciężkie pobicie jej 16-letniego kolegi. Podczas pościgu za przestępcami wywiązała się strzelanina, jeden z podejrzanych, z raną postrzałową przebywa w szpitalu.

Do tragedii doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Trzech mężczyzn wciągnęło do samochodu 14-letnią Wiolettę i jej kolegę Piotra. Wywieźli ich do pobliskiego lasu. Tam sprawcy bardzo dotkliwie pobili chłopca, dziewczynę zaś zgwałcili i zamordowali.

Nieoficjalnie wiadomo, że gwałciciele znali swoją ofiarę; zawołali ją po imieniu. Jeden z bandytów pochodził z Góry, rodzinnej miejscowości Wioletty i Piotra. Dwaj pozostali bandyci to bracia z Leszna: 26-letni Wojciech Ś. i 28-letni Michał Ś.

Policja o sprawie dowiedziała się, gdy 16-letni Piotr w poniedziałek rano z ranami ciętymi na szyi dotarł do leszczyńskiego pogotowia. Najprawdopodobniej uszedł z życiem, ponieważ oprawcy uznali, że jest martwy. Nieprzytomnego, zakrwawionego chłopca bandyci zostawili w lesie pod stertą liści.

Ciało zamordowanej Wioletty już po zatrzymaniu, podczas wizji lokalnej, wskazali sprawcy.

Foto: Archiwum RMF

23:10