RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Huragan Ike dotarł do wybrzeży USA

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gigantyczny huragan Ike uderzył w wybrzeża amerykańskiego stanu Teksas. Żywioł dotarł już do okolic miasta Galveston, niosąc ze sobą fale o wysokości dwupiętrowego domu. Po ostrzeżeniach władz z zagrożonych terenów uciekło około miliona ludzi.

Ike zagraża m.in. Houston, czwartemu co do wielkości miastu USA. Dziesiątki tysięcy osób w okolicach Houston odmówiło opuszczenia domów. Władze obawiają się, że będzie konieczna operacja ratunkowa, by przewieźć w bezpieczne miejsce tych, którzy zostali w domach.

Wcześniej Ike zaatakował Kubę, gdzie spowodował śmierć co najmniej czterech osób i olbrzymie zniszczenia. Na całej wyspie zniszczonych zostało prawie 140 tys. budynków, w tym 90 tys. domów mieszkalnych. Z najbardziej zagrożonych terenów ewakuowano około 2,6 mln ludzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA Teksas

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: