RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ekwador wydalił amerykańskiego dyplomatę

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Ekwadoru nakazał wydalenie z kraju ambasadora Stanów Zjednoczonych. Rafael Correa oskarżyl dyplomatę o traktowanie Ekwadoru jak amerykańskiej kolonii. Jego zdaniem, ambasador próbował wykorzystać pomoc ekonomiczną dla kraju, by wpłynąć na wybór szefa rządowej komórki, zwalczającej przemyt.

Amerykański dyplomata otrzymał 48 godzin na opuszczenie Ekwadoru. Departament Stanu USA wstrzymał się z komentarzem.

Rafael Correa, lewicowy krytyk amerykańskiej polityki, cieszy się 70-procentowym poparciem społeczeństwa. W kwietniowych wyborach zamierza ubiegać się o reelekcję.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA Ekwador

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: