RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Der Spiegel”: USA nie chcą sprzedać Opla Rosjanom

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański rząd sprzeciwia się przejęciu Opla przez rosyjski kapitał – twierdzi niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Zakupem fabryki i technologii Opla zainteresowane jest konsorcjum kanadyjskiej firmy Magna i rosyjskiego Sbierbanku, kontrolowanego przez Kreml.

Konkurencyjną ofertę złożyła firma RHJ International. Rząd Niemiec preferuje jednak konsorcjum kanadyjsko-rosyjskie, gdyż obiecało ono zachować więcej miejsc pracy w niemieckich fabryka Opla.

Opel należy do koncernu General Motors, nad którym kontrolę sprawuje obecnie amerykański rząd. Firma posiada fabryki m.in. w Hiszpanii, Belgii i Polsce, a także w Wielkiej Brytanii (auta sprzedawane są tam pod marką Vauxhall).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA Rosja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: