RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Coraz więcej bezdomnych mieszka w Nowym Jorku

Publikacja: Poniedziałek, 19 października (18:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tylu bezdomnych w Nowym Jorku jeszcze nigdy nie było. Z najnowszego raportu władz tego amerykańskiego miasta wynika, że jest ich prawie 40 tysięcy. W nowojorskich schroniskach przebywa również 16 tysięcy dzieci.

Z raportu wyłania się tragiczny obraz miasta, które dla wielu kojarzy się wyłącznie z luksusem. Kryzys zrobił swoje – niemal na każdej ulicy i stacji metra można spotkać bezdomnych. Mimo że część bezdomnych pracuje, to jednak nie stać ich na wynajem mieszkania, trafiają więc do schronisk.

Kiedy trafisz do schroniska, wszystko jest w porządku. Mają tam telewizję, rozrywkę – to co potrzebujesz. Wszystko jest blisko, możesz wziąć prysznic. Jestem bardzo szczęśliwa - tłumaczy korespondentowi RMF FM jedna z bezdomnych kobiet w Nowym Jorku. Dodaje, że gdyby nawet chciała wyjechać z miasta, to po za nim nie znajdzie pracy i znów pozostanie jej ulica. W Nowym Jorku ma przynajmniej pracę i schronisko. Posłuchaj relacji Pawła Żuchowskiego:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: