RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Blair i Merkel zarabiają najlepiej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brytyjski premier Tony Blair i kanclerz Niemiec Angela Merkel są najlepiej wynagradzanymi przywódcami w Unii Europejskiej. Zarabiają oni po ponad 260 tys. euro rocznie – wynika z raportu opublikowanego w tygodniku „Wirtschaftswoche”.

Polski premier Kazimierz Marcinkiewicz został sklasyfikowany na drugim miejscu od końca. Zarabia on 53 400 euro rocznie. Najgorzej zarabiającym przywódcą UE jest premier Słowacji Mikulasz Dzurinda, którego wynagrodzenie wynosi 39 100 euro rocznie.

W raporcie podkreślono, ze nawet pensja Blaira wynosi zaledwie 5-10 proc. tego, co zarabia dyrektor w dużej brytyjskiej firmie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: