Już niebawem belgijscy piwosze nie będą musieli wychodzić z domów, by napić się dobrze schłodzonego piwa z beczki. Na jesieni do sprzedaży trafią specjalne pompy do piwa wraz z 6-litrowymi beczkami, które można będzie zainstalować we własnej kuchni.

Urządzenie jest wyposażone w wewnętrzny system schładzający, który zapewni odpowiednią temperaturę piwa - 3 stopnie Celsjusza. Specjalne, sześciolitrowe beczki pozwolą na zachowanie doskonałej jakości piwa nawet przez miesiąc po jej otworzeniu.

Nasze badania wykazały, że 59 proc. belgijskich konsumentów piwa woli piwo z beczki niż z butelki - mówi dyrektor browaru, który będzie rozprowadzał beczki. Jak dodaje, blisko 80 proc. pytanych wyraziło zainteresowanie instalacją naszego systemu w domu. Co więcej, przeciwko takiej usłudze nie oponuje prawie 90 proc. żon amatorów piwa.

Systemy będzie można kupić w supermarketach albo sklepach ze sprzętem gospodarstwa domowego za 199,99 euro. Beczka piwa będzie kosztować 14,99 euro plus 5 euro kaucji - to nieco drożej niż za skrzynkę piwa (ok. 8 euro), ale o połowę mniej niż kufel piwa kupiony w pubie czy restauracji (ponad 2 euro).