RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Armia USA przyjmie 22 tysiące nowych żołnierzy

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański sekretarz obrony Robert Gates ogłosił czasowy wzrost liczby żołnierzy, służących w armii Stanów Zjednoczonych. Przez trzy lata amerykańskie siły liczyć będą o 22 tysiące żołnierzy więcej. Według Gatesa, zmiany są konieczne ze względu na wojny w Iraku i Afganistanie.

W wyniku zwiększenia liczby żołnierzy w amerykańskiej armii służyć będzie aż 569 tysięcy wojskowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: