A każdy głos się liczy. Dlatego w aż ośmiu lokalach wyborczych w samym Chicago pracować będą Polacy i zatroszczą się o komfort innych polskich emigrantów, którzy postanowią oddać swój głos. W jednym z takich lokali reportera RMF FM Pawła Żuchowskiego przywitano polskim "dzień dobry", a następnie wręczono grubą teczkę z polskimi materiałami. To wskazówki, jak głosować i gdzie znajdują się lokale wyborcze. Jest i instrukcja obsługi maszyny do głosowania. W polskich sklepach pojawiły się natomiast ulotki zachęcające do uczestnictwa w wyborach.
Monika Myśliwiec, koordynator ds. wyborczych w Chicago, mówi o ogromnym zainteresowaniu wyborami wśród Polonii:
Polacy chcą głosować, bo chcą zmian. Od nowego prezydenta oczekują zażegnania kryzysu finansowego, zniesienia wiz i zakończenia konfliktu w Iraku: