Akcja Centralnego Biura Śledczego Policji powodem ewakuacji 11-piętrowego bloku, szkoły i przedszkola w Płocku. Jak dowiedział się reporter RMF FM, funkcjonariusze zdecydowali o wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa w związku z odnalezieniem w jednym z mieszkań materiałów niebezpiecznych.

W mieszkaniu na 10. piętrze bloku przy ulicy Kossobudzkiego w Płocku natrafiono na substancje do produkcji materiałów wybuchowych oraz już gotowe materiały wybuchowe. Przez kilka godzin trwało ich zabezpieczanie i wynoszenie z lokalu.

Specjalistycznym samochodem zostały przewiezione do laboratorium. Ekspertyzy potwierdzą, co konkretnie znaleziono.

W związku z tą akcją jeszcze przed jej rozpoczęciem koło bloku zatrzymano mężczyznę, który zajmuje przeszukiwane mieszkanie.


Na czas akcji policji ewakuowano mieszkańców bloku oraz dzieci z pobliskiej szkoły i przedszkola - to w sumie 160 osób.

Część z ewakuowanych mieszkańców bloku poszła do pracy, część znalazła schronienie u rodzin i znajomy. Z przedszkola kilkoro dzieci odebrali rodzice. Miasto podstawiło też autokary, w których można było poczekać na powrót do domu.

Po godzinie 12:00 ewakuowani wrócili już do swoich mieszkań. 

Przed godziną 11:00 Centralne Biuro Śledcze Policji przeszukało teren ogródków działkowych, gdzie podejrzane substancje. Ich skład zostanie przebadany pod kątem, czy są one niebezpieczne. 


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


Opracowanie: