Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy usłyszał 67-letni mieszkaniec Cieszyna zatrzymany w związku z wypadkiem na drodze krajowej 88. W sobotę późnym wieczorem w okolicach Gliwic na Śląsku w zderzeniu busa z autokarem zginęło 9 osób.

Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób.  W wypadku zginęło dziewięć osób, a kolejnych siedem zostało rannych. 

Cytat

Mężczyzna nie potrafił odnieść się do przedstawionego mu zarzutu. Stwierdził, że nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu. Nie pamięta samego przebiegu zdarzenia. Usłyszał tylko huk i nie wie, jak do tego zdarzenia doszło
- mówiła prokurator Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Prokurator zapowiedziała też, że do sądu trafi wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Tragiczny wypadek w okolicach Gliwic na Śląsku

Do wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem, około godz. 22.30, na drodze krajowej 88 w Gliwicach, w pobliżu węzła Kleszczów (Śląskie).

Według wstępnych ustaleń policji, jadący od Gliwic w stronę Wrocławia bus, renault trafic, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wówczas rozpędzony autokar uderzył w dach busa.

Kierowca renault trafic najprawdopodobniej próbował uniknąć czołowego zderzenia z autem osobowym, którego kierowca chciał wyprzedzić autokar. Zjechał na pobocze i wtedy stracił panowanie nad pojazdem.

Większość ofiar wypadku pochodziła z Podkarpacia

Zginęli wszyscy pasażerowie i kierowca busa. Łącznie dziewięć osób.Siedmioro pasażerów autokaru zostało rannych.

Wśród ofiar zdarzenia byli m.in. 23-letnia Karolina i jej partner Patryk. Narzeczeni pochodzili z Podkarpacia i byli najmłodszymi osobami, które zginęły w wypadku. Jak ustalił "Fakt", para jechała do Holandii, gdzie podczas pracy sezonowej miała zarobić pieniądze na swoje wesele. Ślub odbyć miał się za miesiąc.

Wszystkie rodziny osób poszkodowanych w wypadku drogowym zostały objęte pomocą psychologiczną, jeżeli będzie potrzeba dodatkowej pomocy, to również zostanie ona udzielona - zapewnił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

 "Jeżeli będzie potrzeba dodatkowej pomocy to również takowa pomoc zostanie udzielona" - zapewnił.