Warszawska policja wyznaczyła 5 tysięcy złotych nagrody za informacje, które mogłyby pomóc w wykryciu zabójcy pary Niemców. Małżeństwo zostało zastrzelone 19 maja na Mokotowie. Do dziś nie ujęto sprawy brutalnego mordu.

Nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych ma pomóc policji w ustaleniu sprawcy brutalnego morderstwa. Gwarantowana jest całkowita anonimowość.

Do zabójstwa doszło w sobotę, 19 maja, pomiędzy godziną 21.20 a 21.50. Policja ustaliła, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia na rowerze, prawdopodobnie ścieżką rowerową w stronę Mostu Siekierkowskiego.

Nieżyjących już kobietę i mężczyznę zauważyli spacerowicze. 63-letnia kobieta leżała obok samochodu - czerwonego vw craftera, 62-letni mężczyzna był w środku auta. Oboje mieli rany postrzałowe. Mężczyzna dodatkowo miał ranę kłutą szyi. Kobieta, kiedy ją znaleziono, już nie żyła. Mężczyzna zmarł chwilę później, mimo podjętej na miejscu reanimacji.

W ciągu trwającego od maja śledztwa ustalono tożsamość ofiar. Para przyjechała do Polski z Hamburga. Była w drodze na Ukrainę.

Policja nie wyklucza, że zabójstwa dokonano na tle rabunkowym. Z samochodu zniknęły bowiem rzeczy należące do małżeństwa i pieniądze.