We Wrocławiu Cesária Évora występowała trzykrotnie. Cykl "Tribute to..." ma być hołdem dla tej wspaniałej artystki, nazywanej "Królową morny" czy "Cesarzową Wysp Zielonego Przylądka", złożonym przez młodych artystów z Cabo Verde, którzy swą karierę muzyczną zawdzięczają spotkaniu z nią.
Koncerty odbędą 13 i 14 października we wnętrzu Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu, a wystąpią na nich największe gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka - Lura i Sara Tavares oraz, po raz pierwszy w Polsce, męski przedstawiciel Cabo Verde - Mario Lucio. Lúcio to Minister Kultury Zielonego Przylądka, wokalista, filantrop, kompozytor i wielbiciel tradycyjnych brzmień afrykańskich.