RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ruszyły zdjęcia do dwóch "Hobbitów"

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 21 marca (10:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Nowej Zelandii ruszyły zdjęcia do dwóch "Hobbitów". To będą od razu dwie części, obie w produkowane będą wersji 3D, a budżet filmów to 500 milionów dolarów. Reżyseruje odpowiedzialny za "Władcę pierścieni" Peter Jackson. Prace zaczęły się w Wellington w Nowej Zelandii i w tym kraju powstanie większość zdjęć.

Za scenariusz do dwóch części odpowiedzialni są Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro oraz Peter Jackson. Jak podają agencje, wytwórnia Warner potwierdziła dziś udział w filmie Cate Blanchett, która zagra Galadrielę i Elijahy Wooda jako Frodo. Rolę Bilbo Bagginsa gra Martin Freeman, a Ian McKellen będzie Gandalfem. Pierwszy "Hobbit" trafi do kin pod koniec przyszłego roku, a drugi w 2013.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: