RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej: Roman Honet i Jacek Podsiadło laureatami

Autor: Sobota, 24 października (20:53)

Roman Honet i Jacek Podsiadło zostali ex aequo laureatami przyznanej po raz trzeci Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Roman Honet został nagrodzony za wydany w zeszłym roku tomik "świat był mój", a Jacek Podsiadło za "Przez sen". Wartość nagrody to 200 tysięcy złotych. Zwycięzcy otrzymali także statuetki będące przestrzennym przedstawieniem wyklejanki Wisławy Szymborskiej.

Do nagrody nominowani byli autorzy pięciu tomów poetyckich wydanych w 2014 r. Oprócz laureatów nominowani byli: Jakobe Mansztajn za "Studium przypadku", Mirosław Mrozek za tom "Horyzont zdarzeń" oraz Maciej Robert za "Księgę meldunkową".

Kapituła dokonała wyboru spośród 214 zgłoszonych książek.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: