RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Członkowie k-popowej grupy BTS idą do wojska

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 17 października (18:55) Aktualizacja: Wtorek, 18 października (12:00)

Największy band BTS porzuca swoją „armię” fanów, by pójść w kamasze. Piosenkarze idą do południowokoreańskiego wojska, by odbyć służbę obowiązkową.

Zgodnie z obowiązującym w Korei Południowej prawem mężczyźni w wieku od 18 do 28 lat muszą odbyć trwającą ok. dwóch lat obowiązkową służbę wojskową. Służba wojskowa jest obowiązkowa, ponieważ kraj ten jest w stanie wojny z sąsiednią Koreą Północną.

Członkowie grupy BTS uzyskali wcześniej zezwolenie na przesunięcie służby wojskowej i odbycie jej przed 30. rokiem życia.

Najstarszy z gwiazdorów, Jin ma 29 lat. Służbę wojskową rozpocznie już w przyszłym miesiącu, a w ślad za nim pójdą pozostali członkowie 7-osobowego bandu - także najmłodszy, 24-letni piosenkarz.

Z oświadczenia wydanego przez menadżera grupy wynika, że BTA reaktywuje się w 2025 roku, po tym, jak służbę wojskową odbędą już wszyscy członkowie bandu.

Gwiazdy k-popu z BTS od dwóch lat są najlepiej sprzedającymi się artystami. W Korei Południowej uznawani są za skarb narodowy.

Źródło: RMF24

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: