RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Cielecka, Adamczyk i Peszek w "Dziennikach" Gombrowicza

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 20 grudnia (19:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trwają próby przed jutrzejszą premierą "Dzienników" Witolda Gombrowicza w stołecznym Teatrze IMKA. "Ten autor uczy dystansu do siebie, do polskości" - powiedział reżyser Mikołaj Grabowski.

Głównym tematem "Dzienników" Witolda Gombrowicza są  rozważania o polskich "chorobach". O skłonności do bezmyślnych poświęceń, o obłudzie, o wielbieniu konwenansów i schematów zachowań. Autor prowadzi dialog z tradycją kultury polskiej, wyśmiewa wady narodowych i niereformowalnych zachowań Polaków.

Przeniesienia na scenę wyboru z "Dzienników" podjął się Mikołaj Grabowski. Grają: Piotr Adamczyk, Magdalena Cielecka, Tomasz Karolak, Iwona Bielska, Andrzej Konopka i Jan Peszek.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: