RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Adele triumfuje w rankingu "Billboardu"

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Adele artystką roku 2011. Taki werdykt wydał amerykański magazyn muzyczny "Billboard". Numerem 2 na liście jest Rihanna, dalej znaleźli się Katy Perry, Lady Gaga i Lil Wayne.

Płyta Adele "21" okazała się też najlepiej sprzedającym się albumem mijającego roku. Rozeszła się w nakładzie 4,8 mln egzemplarzy.

Kolejny sukces: piosenka "Rolling in the Deep" została uznana największym hitem 2011. Dalej znalazły się "Party Rock Anthem" zespołu LMFAO oraz "Firework" i "E.T." Katy Perry.

Triumf Adele jest tym większy, że okazała się pierwszą kobietą, która w jednym roku wygrała w aż trzech kategoriach.

USA Today

Tagi: Adele

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: