215 mln złotych będzie przeznaczone na podwyżki uposażeń żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy służby wywiadu wojskowego i służby kontrwywiadu wojskowego oraz 125 mln złotych na podwyżki wynagrodzeń pracowników wojska - wyliczał minister Tomasz Siemoniak.
390 mln złotych na podwyżki w służbach podległych minister spraw wewnętrznych znalazły się dla Teresy Piotrowskiej. Pozwoli to na średnią zwyżkę wynagrodzenia na etat dla funkcjonariusza o 4 proc., zaś dla pracownika cywilnego o 6 proc. - informowała szefowa MSW.
Siemoniak dodał, że przyjęta została inna zasada niż przy podwyżce z 2012 r. Wówczas - jak przypomniał - w MON i MSW dano po 300 zł podwyżki dla każdego żołnierza i funkcjonariusza, podwyżka nie objęła pracowników cywilnych.
(j.)