RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Większość Niemców chce powrotu marki

Publikacja: Wtorek, 29 czerwca (11:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

51,4 proc. Niemcy pragnie powrotu do marki niemieckiej po ośmiu latach członkostwa w strefie euro - wynika z sondażu instytutu Ipsos. Częściej powrotu marki chcą Niemcy z zachodniej części kraju (52 proc.) niż ze wschodu (48 proc.).

Najwyraźniejsza różnica w poglądach na tę kwestię występuje między osobami starszymi, w wieku 50-64 lat (56 proc. chce powrotu marki), a młodymi, w wieku 16-29 lat (tylko 42 proc.).

Sondaż opublikowano tuż przed 20. rocznicą przyjęcia deutsche marki przez zjednoczone Niemcy 1 lipca 1990 r.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: