RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W styczniu decyzja UOKiK ws. przejęcia Energi

Publikacja: Wtorek, 28 grudnia (10:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W styczniu zapadnie decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie wniosku Polskiej Grupy Energetycznej o przejecie Energi - poinformowała wiceprezes UOKiK Małgorzata Kozak. PGE złożyła 20 października wniosek do UOKiK o wyrażenie zgody na zakup od ministra skarbu akcji spółki Energa. Akcje te stanowią 84,19 procent kapitału zakładowego spółki.

Gdańska Energa jest jedną z czterech krajowych grup energetycznych. Posiada m.in. elektrownię konwencjonalną Ostrołęka oraz 45 elektrowni wodnych. Dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: