RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W silnik samolotu wleciał ptak. Maszyna krążyła w okolicach Warszawy

Autor: Publikacja: Piątek, 30 grudnia (11:47) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Samolot linii lotniczych Enter Air bezpiecznie wylądował w Warszawie. Maszyna miała lecieć z lotniska Chopina na cypryjską Larnakę. Po starcie zderzyła się jednak z ptakiem i musiała zawracać.

Pasażerów czeka kilka godzin czekania na stołecznym lotnisku. Jednak jeszcze dziś - po południu - będą mogli raz jeszcze wylecieć na Cypr.

Zaprosimy pasażerów do innej maszyny, która zostanie podstawiona do wykonania rejsu - mówi wiceprezes linii lotniczych Enter Air Andrzej Kobielski.

Samolotem zajmą się teraz mechanicy. Najpierw wystudzą silnik, a potem sprawdzą każdą jego część.

Na pokładzie było 187 pasażerów i 6 członków załogi.

Maszyna Boeing 737 wystartowała ze stołecznego lotniska o 10:06. Samolot niemal od razu zderzył się ptakiem. Krążył nad Mińskiem Mazowieckim, żeby zużyć paliwo.

(mal)

Źródło: RMF FM
Tagi: samolot

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: