W Świbnie, w miejscu gdzie Wisła wpływa do morza rynna utworzona przez lodołamacze ma szerokość połowy koryta rzeki. Woda spływa swobodnie i nie ma zagrożenia powstania zatoru lodowego.
Podwyższonego poziomu wody nie zaobserwowano również na śluzie w Przegalinie, która odgradza Wisłę od kanałów dolnego Gdańska.
Wyjątkiem, w ogólnie dobrej sytuacji, jest przeciekający wał na Raduni w dzielnicy Gdańsk – św. Wojciech. Powodem przecieków nie jest jednak wysoki stan wód, a fuszerka przy jego usypywaniu po ubiegłorocznej powodzi.
Foto: Wojciech Jankowski, RMF Trójmiasto
05:40