RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tauron ma nowego prezesa

Poniedziałek, 14 listopada (16:19)

Rada nadzorcza Tauronu Polska Energia odwołała ze składu zarządu prezesa Remigiusza Nowakowskiego i powołała na to stanowisko Filipa Grzegorczyka – podała spółka w raporcie bieżącym. Nowakowski pełnił funkcję od 8 grudnia ub. roku. Zastąpił wówczas poprzedniego prezesa Jerzego Kurellę.

Za kadencji Nowakowskiego koncern m.in. opracował założenia nowej strategii działania - do 2025 r. Jej priorytetami są zapewnienie stabilności finansowej, budowa silnej i innowacyjnej grupy kapitałowej oraz wdrożenie zmian organizacyjnych odzwierciedlających nowoczesne podejście do biznesu. EBITDA grupy w 2020 r. ma wynieść ponad 4 mld zł.

Zgodnie z założeniami strategii, do 2020 r. grupa chce przeznaczyć na inwestycje ok. 18 mld zł. Zamierza też "uwolnić ogromny potencjał inwestycyjny, który w latach 2020-25 pozwoli na dodatkowe inwestycje o wartości ponad 6 mld zł w projekty w obszarze regulowanym lub w nowej energetyce.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: