W sytuacji, kiedy od początku roku ropa staniała o ok. 20 proc., a magazyny są pełne, należy oczekiwać, że rosyjski gaz będzie tańszy o ok. 10 proc. - podkreśla w "Rzeczpospolitej" Andrzej Szczęśniak, analityk rynku ropy i gazu.
Według wyliczeń Szczęśniaka Polska płaci za rosyjski gaz ok. 350 dol. za 1 tys. m sześc. A w 2015 r. obniżka powinna być jeszcze bardziej odczuwalna - czytamy w dzienniku.
- Na stację po paliwo i chleb
- Firmy polubiły podatek liniowy
- Straż miejska mniej skuteczna