RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sesje na GPW mogą zostać wydłużone

Publikacja: Piątek, 11 czerwca (06:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze warszawskiej giełdy wracają do pomysłu wydłużenia popołudniowych godzin sesji - dowiedział się "Parkiet". Obrót akcjami kończyłby się o godzinę później niż obecnie. Maklerom to nie w smak.

Jak się dowiedziała gazeta GPW nalega, aby zmianę przeprowadzić jeszcze w tym roku. Obawia się bowiem o ucieczkę funduszy na prywatne platformy obrotu akcjami, które działają bez ograniczeń czasowych. Wydłużenie sesji daje też inwestorom możliwość reakcji na zmiany notowań w USA i w Europie Zachodniej.

Przedstawiciele brokerów przypominają jednak, że jeszcze dłuższe godziny pracy byłyby sporym utrudnieniem. Tym bardziej, że w 2008 r. już doszło do wydłużenia handlu - rano.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: