Dodatek dla najlepszych ma być wypłacany osobom z co najmniej 5-letnim stażem pracy w szkole od dnia nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego i z wyróżniającą oceną pracy. Ocena ma być weryfikowana co 3 lata.
Pierwsze podwyżki najlepsi nauczyciele dyplomowani mają dostać w 2020 roku. Najpierw będzie to 95 złotych, rok później 206 złotych, a od 2022 roku 507 złotych dodatku do podstawy pensji.
500 plus dla nauczycieli ma dopiero zostać zapisane w przepisach. Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych właśnie uzyskała pozytywną ocenę Komitetu Stałego Rady Ministrów.
(łł)