RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska żywność jedzie w świat

Publikacja: Poniedziałek, 18 maja (05:47) Aktualizacja: Poniedziałek, 18 maja (05:00)

W I kwartale tego roku Polska wyeksportowała żywność o wartości 5,4 mld euro. To o 5,5 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Dane przytacza poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".

Żywność to trzeci towar eksportowany z Polski po maszynach i chemikaliach. Z zagranicy sprowadziliśmy mniej jedzenia. W tym dziale gospodarki nadwyżka w handlu zagranicznym wyniosła aż 1,7 mld euro.

Rekordowym miesiącem w handlu zagranicznym żywnością był marzec. Wyeksportowaliśmy jedzenie za prawie 2 mld euro, o 11 proc. więcej niż w marcu 2014 roku.

Najwięcej sprzedajemy do Unii Europejskiej. Poza Austrią, Danią, Finlandią i Słowacją do większości krajów UE eksport rośnie w tempie dwucyfrowym.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: żywność

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: