RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska giełda liderem w Europie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O 49,2 proc. licząc w dolarach amerykańskich i o 58,3 proc. w złotych zwiększyła się w ciągu roku kapitalizacja warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To najlepszy wynik w Europie - wynika z badań World Federations of Exchange, które przytacza "Parkiet".

Gdyby nie spadek wartości złotego, GPW byłaby prawie bezkonkurencyjna na świecie. Wzrost kapitalizacji liczony w walucie lokalnej był niższy tylko niż giełdy w Kolombo. Licząc zaś w dolarach, szybciej od Warszawy rozwijało się tylko pięć rynków na świecie.

Rekordową kapitalizację GPW miała w marcu - przekroczyła 162 mld USD.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: