RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy piją coraz więcej wina

Publikacja: Wtorek, 3 marca (07:22) Aktualizacja: Wtorek, 3 marca (07:00)

W tym roku wydamy na wino ponad 4,6 mld zł. To o 5,7 proc. więcej niż w 2014 r. - wynika z badań firmy Euromonitor International. Prezentuje je dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Główna w tym zasługa klasycznych win gronowych, zwanych też stołowymi. Wydamy na nie w tym roku niemal 2,4 mld zł, a jeszcze w 2011 r. nie było to więcej niż 1,7 mld zł.

Daleko nam jednak do tych krajów w Europie, gdzie pije się najwięcej tego trunku. KPMG podaje, że dorosły Polak wypija rocznie 5,5 l wina, podczas gdy Francuzi czy Włosi ponad 40 l, Czesi ponad 21 l, a Słowacy 19 l. 

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: wino

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: