RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PGE wnioskuje o zgodę na zakup Energi

Publikacja: Środa, 20 października (16:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wniosek o wyrażenie zgody na zakup akcji spółki Energa złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Polska Grupa Energetyczna. Jeśli wniosek został dobrze przygotowany, Urząd będzie miał 60 dni na wydanie decyzji.

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej pod koniec września podpisał ze Skarbem Państwa umowę zakupu akcji spółki Energa. Grupa zaoferowała za pakiet 84,19 proc. akcji Energi ponad 7,5 mld zł.

Zgodę na tę transakcję musi wydać jeszcze UOKiK. W połowie września prezes Urzędu ostrzegała, że transakcja ograniczy konkurencję na rynku energetycznym.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: