Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej pod koniec września podpisał ze Skarbem Państwa umowę zakupu akcji spółki Energa. Grupa zaoferowała za pakiet 84,19 proc. akcji Energi ponad 7,5 mld zł.
Zgodę na tę transakcję musi wydać jeszcze UOKiK. W połowie września prezes Urzędu ostrzegała, że transakcja ograniczy konkurencję na rynku energetycznym.