RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PGE protestuje przeciwko decyzji UOKiK ws. Energi

Publikacja: Piątek, 28 stycznia (17:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polska Grupa Energetyczna odwołała się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcia przez nią Energi. Teraz wniosek spółki trafi do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Według UOKiK przejęcie Energi przez PGE doprowadziłoby do ograniczenia konkurencji na rynku energii elektrycznej. PGE nie zgodziła się z uzasadnieniem tej decyzji. Zdaniem spółki "decyzja Prezesa UOKiK jest wynikiem nieuwzględnienia przez Urząd przedstawionych w naszym wniosku argumentów i analiz. Nie z naszej winy na żadnym etapie postępowania nie doszło do merytorycznego dialogu z Urzędem, którego celem byłoby przedstawienie racji, przemawiających za tą transakcją".

Pod koniec września ub.r. resort skarbu podpisał z PGE umowę sprzedaży akcji Energi. Za pakiet 84,19 proc. akcji gdańskiej spółki firma miała zapłacić 7,53 mld zł.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: