RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Orlen w dół, KGHM mocno do góry. Giełda zareagowała na zawieszenie broni

Opracowanie: Aktualizacja: Środa, 8 kwietnia (13:00)

Główne indeksy GPW - WIG i WIG20 - zyskiwały w środę około 3 procent. To efekt ogłoszenia dwutygodniowego rozejmu na Bliskim Wschodzie. Kurs akcji Orlenu spadł o ponad 6 procent, natomiast notowania KGHM wzrosły o ponad 9 procent.

  • Główne indeksy GPW w Warszawie (WIG i WIG20) zyskiwały w środę po ok. 3 proc. po ogłoszeniu rozejmu na Bliskim Wschodzie.
  • Największe wzrosty odnotowały akcje KGHM - wzrost o ponad 9 proc., do ok. 303 zł za papier. 
  • Najnowsze informacje z kraju i ze świata na rmf24.pl.

Po ponad miesiącu od rozpoczęcia przez Stany Zjednoczone i Izrael ataków na Iran w nocy z wtorku na środę prezydent USA Donald Trump oraz władze w Teheranie ogłosiły dwutygodniowe zawieszenie broni, które ma obowiązywać także Izrael.

W środę na otwarciu warszawskiej giełdy główne indeksy (WIG oraz WIG20) zyskiwały po ok. 3 proc. Zrzeszający 20 największych spółek indeks WIG20 na otwarciu był na poziomie ok. 3 526 pkt. i rósł o ponad 3 proc. Z kolei szeroki indeks WIG miał ok. 128 899 pkt. i zyskiwał niemal 3 proc.

Posłuchaj: "Indeksy giełdowe szaleją". Wpływ bliskowschodniego rozejmu na ekonomię

Na otwarciu sesji akcje Orlenu zniżkowały o ponad 6 proc. do ok. 126 zł za papier. Spadki objęły też m.in. kurs Bogdanki (o ponad 17 proc.), a Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) traciła 12 proc.

Zyskiwały za to walory KGHM (o ponad 9 proc.), które kosztowały ok. 303 zł za akcję. Po 5-6 proc. rosły również kursy Allegro, PKO BP, mBanku, Santander Bank Polska, Pekao, Modivo i Budimexu.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: