RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odkryto nowe złoże gazu ziemnego

Publikacja: Czwartek, 15 listopada (15:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odkryło złoże gazu ziemnego w Opalinie na koncesji Wejherowo. Odkrycia dokonano w trakcie wiercenia odwiertu.

Gaz w otworze Opalino popłynął w wyniku przeprowadzonego wstępnego opróbowania otworu próbnikiem złoża. Przemysłowy przypływ gazu uzyskano z utworów kambru na głębokości ok. 3000 m - podano w komunikacie PGNiG.

Koncesja Wejherowo jest jedną z 15 koncesji poszukiwawczych gazu z łupków, jakie posiada obecnie PGNiG. Według ekspertów należy do najbardziej perspektywicznych. Prace na koncesji Wejherowo PGNiG rozpoczęło w 2010 roku. Na odwiercie Lubocino-1 wykonano we wrześniu 2011 roku zabiegi szczelinowania, które potwierdziły występowanie gazu z łupków.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: