RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niechętnie dzielimy się żywnością

Publikacja: Środa, 24 listopada (20:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy mniej chętnie dzielą się żywnością przed świętami niż mieszkańcy innych krajów. W europejskich statystykach jesteśmy na szarym końcu. W ubiegłym roku podczas przedświątecznej akcji zebraliśmy 589 ton żywności. To 20 razy mniej niż Francuzi i 5 razy mniej niż borykający się z kryzysem mieszkańcy Portugalii.

Dziś ruszyła świąteczna zbiórka żywności. Można ją kupić w sklepach internetowych. W pierwszy weekend grudnia wolontariusze ruszą do realnych sklepów. Tam do ich koszyków będzie można wrzucić te specjalne zakupy.

Najbardziej potrzebne są olej, ryż, cukier, mąka, konserwy, także owoce w puszkach i słodycze. Te najbardziej potrzebne produkty kosztują od 90 groszy do 6 złotych. Jak mówią wolontariusze w zeszłym roku do koszyków dla ubogich najczęściej wrzucali coś ci, którzy sami mają niewiele.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: