RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mamy rekordową liczbę emerytów

Autor: Niedziela, 8 marca (21:30)

„W marcu liczba emerytów w ZUS będzie najwyższa po 1989 r – pisze „Rzeczpospolita”. Jak wylicza dziennik, będzie ich 5,01 miliona.

"Te szacunki, oparte na najnowszych danych ZUS są niepokojące. Jesteśmy bowiem światowym rekordzistą biorąc pod uwagę wiek ludności, jeśli chodzi o wydatki na emerytury. Według OECD przeznaczamy na nie 11,8 proc. PKB, przy czym osób, które mają ponad 65 lat, jest u nas tylko 21,6  proc" - wyjaśnia "Rzeczpospolita".

W poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" także:

- Rekordowy wyrok z USA

- Skręt coraz częściej bez kary

Źródło:  

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: