RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kupujemy więcej, bo boimy się podwyżek

Publikacja: Środa, 29 grudnia (06:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sprzedaż detaliczna w grudniu może być o ponad 13 proc. wyższa niż przed rokiem - informuje "Rzeczpospolita". Najwyższy od połowy 2008 r. wzrost konsumpcji zawdzięczamy nie tylko świętom, ale także spodziewanej od nowego roku podwyżce podatku VAT - podkreślają pytani przez gazetę ekonomiści.

Jak wykazały sondaże i badania, poziom zakupów był w tym roku znacznie większy niż w 2009 r. Polacy wydali na minione święta - według oceny Deloitte - o 19 proc. więcej niż przed rokiem. Istotnym czynnikiem jest też wzrost popytu na samochody osobowe w związku z efektem wycofania ulg w podatku VAT na pojazdy z kratką.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: