Dotyczy to nawet kilkuset klientów, ale także banków, którym Gant winien jest setki milionów złotych.
Kłopot jednak w tym, że mieszkania mogą stracić lokatorzy mieszkań kupionych od tego dewelopera. Wszystko dlatego, że wiele osób, które kupiło mieszkania od wrocławskiej firmy, zgodziło się je przyjąć z obciążoną hipoteką.
Wczorajszy wyrok sądu sprawia, że teraz wierzyciele mogą z pomocą komornika starać się odzyskać majątek - właśnie te mieszkania. Gant - jak ocenił sąd - nie ma pieniędzy. Lokatorzy muszą więc szykować się na batalię prawną.
Ostatnie wydarzenia w firmie deweloperskiej Gant analizuje Komisja Nadzoru Finansowego.
(j.)