RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

KNF bada zamieszanie wokół Ganta

Autor: Publikacja: Wtorek, 8 lipca (15:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Klienci wrocławskiego dewelopera Gant, którzy wpłacili mu pieniądze, a od lat nie mogą dostać mieszkania, wreszcie mogą się starać o odzyskanie kwot. Sąd we Wrocławiu umorzył postępowanie dotyczące bankructwa tego trzeciego największego dewelopera w kraju i tym samym otworzył poszkodowanym klientom drogę do walki o pieniądze.

Dotyczy to nawet kilkuset klientów, ale także banków, którym Gant winien jest setki milionów złotych.

Kłopot jednak w tym, że mieszkania mogą stracić lokatorzy mieszkań kupionych od tego dewelopera. Wszystko dlatego, że wiele osób, które kupiło mieszkania od wrocławskiej firmy, zgodziło się je przyjąć z obciążoną hipoteką.

Wczorajszy wyrok sądu sprawia, że teraz wierzyciele mogą z pomocą komornika starać się odzyskać majątek - właśnie te mieszkania. Gant - jak ocenił sąd - nie ma pieniędzy. Lokatorzy muszą więc szykować się na batalię prawną.

Ostatnie wydarzenia w firmie deweloperskiej Gant analizuje Komisja Nadzoru Finansowego.

(j.)

 

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: