RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gerhard Schroeder kandydatem do rady dyrektorów Gazpromu

Opracowanie: Publikacja: Piątek, 4 lutego (16:52) Aktualizacja: Piątek, 4 lutego (16:00)

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder jest jednym z kandydatów do rady dyrektorów Gazpromu - podał w piątek ten rosyjski koncern. Rada zostanie wyłoniona latem 2022 r. Schroeder już pracuje dla Gazpromu - jest szefem rady należącej do koncernu spółki Nord Stream 2 AG.

Ponadto były kanclerz zasiada w 11-osobowej radzie nadzorczej innego rosyjskiego koncernu energetycznego - Rosnieftu, jako jeden z dyrektorów niezależnych.

Lista 11 kandydatów do rady dyrektorów Gazpromu została zatwierdzona w czwartek.

Kandydatury zatwierdzone zostaną na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbędzie się 30 czerwca w Petersburgu. Pozostałych 10 kandydatów to osoby, które już zasiadają w radzie dyrektorów.


Źródło: PAP
Tagi: Gazprom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: