RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

E-myto jest już przesądzone

Czwartek, 18 września (22:35)

Za przejazd autostradami będziemy płacić elektronicznie. Opłaty będą pobierane za pomocą urządzeń pokładowych, w które mają zaopatrywać się kierowcy. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Według nieoficjalnych informacji taki właśnie wariant drogowego myta, zastępującego dzisiejsze bramki, przyjęty został w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Prawdopodobny scenariusz działań zakłada rozpisanie około wiosny przyszłego roku przetargu na dostawę urządzeń pokładowych (potrzeba na początek do 1 mln sztuk) oraz rozwiązań informatycznych związanych z pobieraniem opłat. Jesienią można byłoby wybrać wykonawców systemu, który zacząłby działać w drugiej połowie lub w końcu 2016 roku.

Więcej na ten temat w najnowszej "Rzeczpospolitej". Tam również przeczytacie:

- Zarobić na dywidendzie

- Miliard na kompetencje

(mal)

Źródło:  
Dalsza część artykułu pod materiałem video: