Resort finansów twierdzi, że kolejny wydział i kolejny wiceminister potrzebny jest do skuteczniejszego ściągania podatków.
Minister finansów Mateusz Szczurek zapowiedział wydzielenie z obecnej struktury resortu specjalnej komórki, która ma koordynować ściąganie wszystkich podatków i państwowych opłat. W przyszłości to ma także dotyczyć ZUS-u.
Szef resortu stwierdził też, że jego nowy zastępca ma się zajmować "jakością wydawania środków budżetowych". Biuro prasowe ministerstwa nie potrafiło nam wytłumaczyć, co kryje się za tą nazwą.
(j.)