RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Dziennik Gazeta Prawna": Kwitnie moda na ekojedzenie

Publikacja: Czwartek, 25 maja (06:06) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Po dwóch latach spadków znowu przybywa producentów ekologicznej żywności. W ubiegłym roku wydaliśmy na nią o 100 mln zł więcej niż rok wcześniej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na koniec 2016 roku działalność w tej branży prowadziło 23 750 przedsiębiorców, o 360 więcej niż w 2015 r.

"DGP" zauważa, że przed kilkoma laty żywność ekologiczna była dostępna w Polsce wyłącznie na bazarach oraz w pojedynczych specjalistycznych sklepach. Dziś takich placówek jest około 800. O żywność ekologiczną swój asortyment uzupełniają ogólnopolskie sieci supermarketów.

Sieci deklarują, że stawiają przede wszystkim na produkty z Polski.

Rosnąca konkurencja przyczynia się do spadku cen, co z kolei wzmacnia popyt. Szacuje się, że w ubiegłym roku Polacy wydali na 900 mln zł, o 100 mln zł więcej niż rok wcześniej. 

(j.)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: